STAVEBNÉ OKENNÉ FÓLIE


SkyFol E50 – Fólia pre štyri ročné obdobia

Fólia SkyFol E50 plánovala sa  na to, aby vo vykurovacom zimnom období znížila únik tepla cez sklené povrchy. Táto fólia zabráni aj vniknutiu tepla cez sklo v letnom období, s čím zníži náklady za používanie klímy.
Nízka emisia – menej energie v zime
Špeciálna kovová vrstva pomáha redukovať únik tepla cez sklo v zime, čím zníži náklady na vykurovanie.
Vysoké zadržanie energie v lete
Vo veľkej miere zadrží prienik energie a tým zníži náklady za schladenie priestoru. Zvyšuje pocit komfortu.
Vysoká priepustnosť svetla
Fólia SkyFol E50 je najsvetlejšou tepelno-izolačnou fóliou, ktorá prepustí prirodzené svetlo a tým znižuje nutnosť použitia umelého osvetlenia.
Nízke zrkadlenie
Táto fólia vo veľkej miere prepúšťa svetlo, preto sa málo zrkadluje. Takto zachová priehľadnosť skla.
Nízka absorpcia tepla
Vďaka špeciálnej pokovanosti táto fólia absorbuje len minimálne množstvo tepla a efektívne filtruje energiu. Je použiteľná na všetkých typoch skiel.
Účinná a trvácna filtrácia žiarenia UV
SkyFol E50 fólia 99%-nou filtráciou chráni Váš majetok a zdravie pred škodlivým UV žiarením. Obsahuje inorganické čiastočky , ktoré pohlcujú žiarenie UV a ani rokmi nestrácajú túto vlastnosť.

O hodnote U
Hodnotou U sa meria tá vlastnosť skla, ktorá ukazuje stratu celkovej termickej energie cez sklo. Jej merná jednotka sa uvádza vo W/m2C°. Udáva sa tým množstvo tepla, ktoré prejde za časovú jednotku jedným m2 pri teplotnom rozdieli vzduchu vnútri a vonku 1 C°. Nízka hodnota U je najdôležitejšou vlastnosťou izolačného skla. Nízka strata tepla, daná lepšia tepelná izolácia, vedie k vyššej povrchovej teplote interiérovej tabule a tým k vyššej pohode v miestnosti . SkyFol E50 fólia možňuje použitie menších tepelných zariadení a ponúka tak ekonomické ako aj ekologické výhody.

Elite 70

Štruktúrovo najpokročilejšia fólia
Okenná fólia Skyfol Thermo Protect Elite 70 je najlepšou voľbou pre stavebnícky priemysel vďaka jej spektrálnej selektivite. Je vyrobená špičkovou technológiou. Pri nízkej absorpcie tepelnej energie zaistí vysokú ochranu proti teplu, ale prepustí najvyššie množstvo svetla a neleskne.

Špeciálne 11 vrstvové pokovanie
Fólia Skyfol Thermo Protect Elite 70 je pokovaná v 11-tich vrstvách. Obsahuje striebro, indium a zlato vo veľmi tenkých vrstvách.

Absolútne nereflexná fólia
Fólia Elite 70 v spektre viditeľného svetla sa leskne len okolo 10%. Priesvitné sklo má hodnotu okolo 8%-ách, pričom sklo opatrené striebornou reflexnou fóliou môže mať hodnotu okolo 60%. Fóliu Skyfol Thermo Protect Elite 70 môžete aplikovať na výklady, lebo sklá zostanú priehľadné.

Odzrkadluje infračervené žiarenie
Vďaka špeciálnym kovovým vrstvám fólia Skyfol Thermo Protect Elite 70 odzrkadluje veľké množstvo infražiarenia , pričom je neviditeľná na skle.
Záruka     10 rokov od výrobcu
Hodnoty boli merané na jednovrstvovom čírom 6mm hrubom skle pomocou softweru Lawrence Berkeley Lab's "Windows 5.2" . Ak potrebujete zodpovadajúce hodnoty Vašich sklenených systémov ,na Vašu požiadavku ich môžeme odmerať.
ThermoProtect Silverall
- Moderný, strieborný vzhľad
- Silná tepelná ochrana
- Trvácna hliníková vrstva
- Silne reflexná
Okenná fólia ThermoProtect Silverall je pokovovaná hliníkom a má výnimočne silnú ochranu proti infražiareniu, s min. 99 % UV filtráciu a dvojitú vrstvu proti poškrabaniu. ThermoProtect Silverall extra účinne zabezpečuje zníženie lesknutia a ktorejkoľvek obchodnej budove alebo obytnému domu dodá estetický vzhľad. Okenné fólie Silverall dodávame s 10 ročnou výrobnou zárukou na prípady ako sú bubliny pri aplikácii, odlupovanie, lámanie, delamináciu, vylučovanie kovu a chyby lepidla.
ThermoProtect Exterior LL / exterierová fólia

Úspora energie v lete
Najúčinnejším riešením na úsporu energie v lete pri moderných oknách s viacvrstvovým sklom sú exterierové fólie, lebo pohltené teplo odrážajú smerom von a nie do interieru. Práve preto sú až o 30% účinnejšie od fólií, ktoré sa montujú na vnútornú stranu skla.
Ochrana proti nazeraniu do interiéru
Vďaka hliníkovému pokovaniu cez deň zabráni nazeraniu dnu. Po zotmení však dosiahnete opačný efekt , čiže do interieru budú vidieť lepšie ako smerom von .
Americký produkt
Ako každá Skyfol Thermo Protect fólia, tak aj Exterior LL je výrobkom poprednej americkej firmy. V prípade exterierových fólií je veľmi dôležité, aby kvalita protiškrabancovej vrstvy a trvácnosť lepidla boli na vysokej úrovni, čo zaručujú výrobcom dané záruky a referencie.
Trvácna ochrana proti UV žiareniu
Skyfol Thermo Protect exterierové fólie Vás ochránia pred škodlivým UV žiarením. Použité inorganické častice ani po rokoch nestrácajú účinnosť filtrácie škodlivého UV žiarenia.
.
Exterierová fólie vs. interierové fólie
Aj napriek tomu, že exterierové fólie sú v lete omnoho účinnejšie oproti interierovým fóliám, predsa majú aj svoje nevýhody. Najväčšou nevýhodou je, že v zime pohltenú energiu neprepustia do interiéru. Druhou nevýhodou je, že sa na ne vzťahuje kratšia záručná doba. A tretiou, že častokrát je montáž týchto fólií kvôli nedostupnosti drahšia. Aj napriek týmto nevýhodám, ak chcete ušetriť na nákladoch na klimatizáciu, je exterierová fólia tou najlepšou voľbou.


ThermoProtect P
- NSN sputtered
- Nízka reflexivita
- Vysoká svetelná priepustnosť
- Účinná tepelná ochrana
Okenná fólia ThermoProtect SP 70 s dobrou tepelnou odolnosťou a vysokou svetelnou priepustnosťou je ideálna na rôzne obytné a kancelárske/firemné využitie, napr. v obývačkách, vo výkladoch, vo výstavných sieňach, atď. Táto fólia má taký nízky vplyv na svetelnosť miestnosti, že rozdiel je priam nebadateľný. Zároveň je udivujúce , že v akej veľkej miere dokáže  udržať teplo a zabrániť min. 99 % UV žiareniu. Okennú fóliu ThermoProtect SP 70 dodávame s 10 ročnou výrobnou zárukou  na prípady ako sú bubliny pri aplikácii, lámanie, odlupovanie, delaminácia, vylučovanie kovu a chyby lepidla.

ThermoProtect Sunset Bronze
- Meď - sputtered
- Bronzový vzhľad
- Silná tepelná ochrana S použitím medi zahŕňa v sebe okenná fólia ThermoProtect SB mimoriadne tepelnoizolačné vlastnosti a reflexný bronzový vzhľad. Tieto okenné fólie so silnou UV filtráciou dodávame s 10 ročnou výrobnou zárukou na prípady ako sú bublinkavosť, lámanie, odlupovanie, delaminácia, vylučovanie kovu a chyby lepidla.

ThermoProtect Neutral
- NiCr sputtered
- Neutrálny vzhľad
- Nízka reflexivita
- Tepelná izolácia
Okenná fólia ThermoProtect Neutral zabezpečuje antireflexný a neutrálny vzhľad. Jej použitie sa odporúča hlavne v prípade múzeí, pamiatok, kostolov. Na okenné fólie ThermoProtect Neutral sa vzťahuje 10 ročná výrobná záruka na prípady ako sú bublinkavosť, lámanie, odlupovanie, delaminácia, vylučovanie kovu a chyby lepidla.

Skyfol M2
- Ochrana proti nazeraniu dnu
- Efekt pieskovaného skla
- Hrúbka 50 mikrónov
- Prepúšťa svetlo, ale nie je priesvitná
Fólia je hrubá 50 mikrónov, s efektom mliečneho skla, s ochranou proti nazeraniu dnu. Znamená elegantné a ľahké riešenie v prípade delenia priestoru alebo proti zvedavým pohľadom. SkyFol M2 zamedzí nazeraniu dnu, a pritom nebráni prechodu svetla cez fóliu, čiže je to najvhodnejšie riešenie. Fólia na sklo SkyFol M2 sa dodáva s 10 ročnou výrobnou zárukou na bublinkavosť, lámanie, odlupovanie, delamináciu a chyby lepidla.

Dekoračné fólie
- Elegantné sklá
- Profesionálne delenie priestoru
- Zaujímavý vzhľad
- Trvácny polyesterový základný materiál
Premeňte vaše sklenené povrchy pomocou SkyFol Decour fóliami.V našej ponuke sú zatemňovacie - nepriehľadné biele a čierne (whiteout, blackout ), pruhované a kockované v bielej alebo frost farbe s 10 ročnou zárukou.

tn_3m.jpg
tn_oracal.jpg
tn_skyfol logo.jpg

created by koala © 2013.